Манікюрні інструменти: види та вибір

24.04.2023

Щоб підтримувати нігті у доглянутому вигляді, потрібні відповідні інструменти. Якщо ви робите собі манікюр у домашніх умовах, вам знадобиться мінімальний набір. А якщо ви звертаєтеся за послугою в салон, будьте впевнені, що там буде весь арсенал професійних інструментів. Враховуючи той факт, що з'являються нові і нові техніки, додаються і сучасні інструменти.

Розрізняють інструменти для манікюру та педикюру. По суті, вони не сильно відрізняються між собою. До педикюрного набору додатково йдуть приладдя для догляду за стопами. А все інше ідентичне. Як у процесі манікюру, і педикюру спочатку нігтям надається потрібна форма і довжина, потім видаляється кутикула, поверхня нігтя шліфується і полірується.

Набір манікюрних інструментів


Рекомендується придбати інструменти окремо. У готовому наборі велика ймовірність, що трапиться неякісний інструмент. Залежно від завдань, всі інструменти діляться такі групи:

  • для полірування нігтів;
  • шабери;
  • ріжучі інструменти;
  • електричне обладнання;
  • інструменти для нарощування.


Інструменти, призначені для полірування, допомагають надати гладкості поверхні нігтів. Такі пилки можуть бути керамічними, скляними, пластиковими, металевими та з різною товщиною напилення. До шаберів, як правило, відносяться інструменти для очищення поверхні нігтя, видалення кутикули. Це різноманітні пушери, лопатки, скребки. Ріжучі інструменти призначені для обробки кутикули. Найчастіше використовують манікюрні ножиці та кусачки.

Щоб манікюр був швидшим та безпечнішим майстри використовують електрообладнання. Фрезер замінює багато манікюрних інструментів. Він зводить можливість травмування до мінімуму. Щодо інструментів для нарощування, то існує цілий перелік: акрилові пензлі, дотси, голки та ін.

Вибір інструментів


Щоб вибрати якісний інструмент, слід звернути увагу на важливі моменти. Насамперед це матеріал виготовлення. Вибирайте різальний інструмент із нержавіючої сталі. По-друге, слідкуйте за тим, щоб інструменти були заточені належним чином. Це забезпечить швидке виконання процедури. Звертайте увагу на те, наскільки жорстка пилка і якою вона є. Натуральним нігтям підходить пилка більшої абразивності, вона м'якша. Пилка овальної форми ідеально підходить для того, щоб скоригувати довжину нігтя та вирівняти його.